قطعات برج خنک کننده

برج خنک کننده یکی از رایج ترین دستگاه های برودتی آب بوده که در ردیف دستگاه هایی همچون چیلر قرار می گیرد. برج خنک کننده یا در اصطلاح کولینگ تاور دارای بخش های مختلفی می باشد که وابسته به نوع مدل آن ممکن است مدل هر یک از قطعات نیز متفاوت باشد. قطعات برج خنک کننده اکثراً در دو بخش اصلی سیستم توزیع آب و قسمت هوادهی قرار می گیرند و وظیفه اصلی آنها ایجاد تماس هرچه بیشتر بین آب و هوا می باشد. رایج ترین اجزا و قطعات برج خنک کننده عبارتند از نازل ، آب پخش کن ، قطره گیر ، پکینگ و فن یا پروانه که در تمامی انواع کولینگ تاور نیز کاربرد دارند. قطعات برج خنک کننده در هر دوره سرویس نیاز به شستشو و تعویض دارند. عدم سرویس دوره ای قطعات برج خنک کننده سبب آسیب رسانی به بخشهای دیگر و کاهش راندمان خنک کاری دستگاه خواهد شد.

قطعات برج خنک کننده همانند اجزای یک سیستم پیوسته هر کدام وظیفه منحصر به فردی را برعهده دارند. قطعات بخش پاشش آب وظیفه تقسیم و توزیع جریان آب داغ و قطعات بخش هوادهی وظیفه انتقال و جابجایی هوای خنک را برعهده دارند. تداخل در عملکرد هر یک از اجزا و قطعات در برج خنک کننده سبب مختل شدن عملکرد کلی کولینگ تاور می شود. تداوم کارکرد درست قطعات داخلی برج خنک کننده فقط با بازرسی و سرویس دوره ای دستگاه امکان پذیر می باشد. سرویس و بازرسی کلی دستگاه توسط کارشناس فنی ممکن است قبل از خرابی کلی قطعه از صرف هزینه های گزاف تعویض قطعه جلوگیری کند. یکی از معتبرترین شرکتهای وابسته به شرکت دمامهر می باشد. این شرکت کلیه خدمات مربوط به سرویس و نگهداری دوره ای برج خنک کننده را توسط کادر فنی مجرب صورت می پذیرد.

تجهیزات برج خنک کننده

در کل قطعات کولینگ تاور تمامی لوازمی می باشد که به منظور عملکرد درست و بهینه برج خنک کننده مورد استفاده قرار می گیرد و یک برج خنک کننده به کمک این قطعات موجب خنک سازی آب حاصل از فرآیند صنعتی می شود . اما این که این قطعات بر چه اساسی برای برج انتخاب می گردد ، مهمترین پارامتر در بحث تعیین قیمت برج خنک کننده می باشد .

انتخاب قطعات درون برج به نوع برج ، عملکرد ، ظرفیت و محل نصب آن و همچنین به دانش فنی مهندسین مهتاب گستر و بخشی دیگر به سلیقه و بحث اختصاص بودجه کارفرمایان و مشتریان باز می گردد . مهندسین ما پس از تماس شما با ایشان و دریافت اطلاعات لازم از محیط کاربری و نوع عملکردی که برج موظف است انجام دهد به شما در انتخاب مناسبترین و با کیفیت ترین برج خنک کننده به لحاظ عملکرد و قطعات درون برج خنک کننده کمک خواهند کرد و گزینه های مختلفی به لحاظ کیفی و کمی در اختیار شما می گذارند اما هیچگاه نظر کارشناسانه خود را به شما تحمیل نمی کنند . شما کارفرمایان و مشتریان عزیز می توانید نظر کارشناس ما را که بر اساس تجربه و دانش فنی ارایه داده است بپذیرید تا از داشتن برج خنک کننده و قطعات برج خنک کننده با کیفیت و پربازده بهره مند گردید .

دانستنی های مرتبط با قطعات برج خنک کننده

قطعات کولینگ تاور در هر نوع از برج خنک کننده متفاوت می باشد به بیانی روشنتر شما نوع پکینگ یا قطره گیر را بر اساس اینکه در برج خنک کننده جریان متقاطع استفاده شود یا ضدجریان انتخاب می کنید و یا بعنوان مثال بخش توزیع آب در برج خنک کننده مکعبی با برج خنک کننده مخروطی کاملا متفاوت می باشد . در برج خنک کننده مکعبی از نازل برج خنک کننده با فشار پایین استفاده می گردد در حالیکه در برج مخروطی از اسپرینکلرهد استفاده می گردد .

نکته مهم این است هنگام تعویض قطعات برج خنک کننده باید نوع و ظرفیت برج خنک کننده معین گردد . سرویس و بازرسی دوره ای برج خنک کننده یکی از مهمترین اصول نگهداری صحیح و عملکرد بهینه آن می باشد . تامین و در اختیار داشتن لوازم یدکی برج خنک کننده یکی از مهمترین اصول مهندسی تاسیسات برج خنک کننده می باشد .

شرکت مهتاب گستر به مشتریان خود به جهت جلوگیری از ورود صدمات احتمالی وارده به برج خنک کننده همیشه پیشنهاد می کند تا ست کاملی از لوازم یدکی را به همراه برج خریداری نمایید . این عمل موجب می گردد تا به محض بروز نقص فنی در برج خنک کننده در کمترین زمان نسبت به رفع آن نقص اقدام گردد حال آنکه گفتیم برج خنک کننده جرو تجهیزات صنعتی برودتی دایم کار می باشد پس این موضوع اهمیت خریداری نمودن ست کامل قطعات یدکی برج خنک کننده را آشکار می نماید. مهمترین قطعات یدکی برج خنک کننده عبارتند از : نازل ، پکینگ ، قطره گیر ، پروانه .

توضیحات بیشتر در خصوص قطعات کولینگ تاور

قطعات جانبی یک تجهیز صنعتی (همانند برج خنک‌کاری) وابسته به نوعیت و نحوه عملکرد یک دستگاه متفاوت می‌باشد. به عنوان مثال قسمت ریزش و توزیع آب در یک برج خنک‌کننده مکعبی با بخش گردش آب در یک کولینگ‌تاور مخروطی کاملاً متفاوت می‌باشد و در نتیجه اجزای داخلی این مدل از برج‌های مکعبی و مدور نیز با یکدیگر متفاوت می‌باشد.

سیستم توزیع آب در خنک‌کننده مکعبی از نوع نازل برج خنک کننده و فشارپایین می‌باشد، حال آنکه بخش ریزش و چرخش آب در یک برج خنک‌کن مدور از نوع چرخشی (آب پخش کن برج خنک کننده) و از متریال فی طراحی می‌شود.

نتیجه: اولین گام در تعویض قطعات جانبی تشخیص ظرفیت و نوع برج خنک کاری می‌باشد.

انواع قطعات جانبی برج خنک کننده

1. پکینگ یا سطوح خنک‌کننده

2. قطره گیر برج خنک کننده

3. فن برج خنک کننده

4. افشانک یا نازل برج خنک کننده

5. آب پخش کن برج خنک کننده

6. قطعات بدنه فایبرگلاس

7. سیستم کاهش دور برج خنک کننده

پکینگ برج خنک کننده

پروانه برج خنک کننده

قطعات برج خنک کننده

برج ,خنک ,کننده ,قطعات ,آب ,، ,برج خنک ,خنک کننده ,می باشد ,قطعات برج ,در برج

مشخصات

آخرین ارسال ها

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

salamattourism24 وبلاگ آموزش نامه poonehtbc اینازچت|چت ایناز|ایناز چت doynarerah hotwebgames seyyedmohammadjavadhosseini zahra13shiri81 فروشگاه مجاز اسلحه و مهمات شکاری Patricia's life